U-21: Grad goli i remis

06

W niedzielnym meczu 12. kolejki IV liga "I liga śląska - Interhall" Piast II Gliwice zremisowali na swoim stadionie z Rozwojem Katowice 3-3 (2-0). Bramki dla rezerw Niebiesko-Czerwonych zdobyli Dawid Bocianowski, Levis Putan u Wiktor Figołuszka.

To spotkanie dobrze rozpoczęło się dla drugiej drużyny Piasta Gliwice, która już w 8. minucie rywalizacji wyszła na prowadzenie po golu Dawida Bocianowskiego, a w 33. minucie prowadziła już 2-0, kiedy to do siatki trafił Levis Pitan.

W drugiej części gry sytuacja na boisku i na tablicy wyników zaczęła się wyrównywać. Tuż po przerwie goście złapali kontakt, ale w 71. minucie Wiktor Figołuszka ponownie wyprowadził Piasta II na dwubramkowe prowadzenie. W końcowym fragmencie rywalizacji podopieczni Macieja Szmatiuka nie zdołali się przeciwstawić napierającemu zespołowi przyjezdnych i stracili dwa gole.

W tabeli IV ligi "I liga śląska - Interhall" Piast II Gliwice zajmuje 5. miejsce. Podopieczni Macieja Szmatiuka mają na swoim koncie 22 punkty, a do prowadzącego Rakowa II Częstochowa tracą trzy oczka.